skip to Main Content
10 Päeva Jöuludeni: Tee Ise Kiired Jöulukingitused!

10 päeva jöuludeni: Tee ise kiired jöulukingitused!

Sel aastal otsustasime emaga, et jöulukingitusi tavalisest poest ei osta vaid teeme ise vöi ostame taaskasutus poodidest.

Idee tekkis augustis, kui suve algul istutatud maitsetaimed ja ürdid ära hakkasid vajuma. Korjasime need koos vennaga kokku ja panime kuivama. Mötlesin ja mötlesin, et mida nendega siis nüüd peale hakata… ja välja mötlesin! Sel jöulul saavad köik meie söbrad ja pereliikmed omale suure armastuse ja hoolega valminud käsitöö tooted 🙂 Ürtide korjamisest saad lugeda eelmisest postistusest.

Sojaküünlaid tegin juba eelmisel aastal, aga sel aastal täiustasin neid veidi ja jäin ise väga rahule! 🙂

Tutvustus ja how to allpool…

dsc_0398

dsc_0432

Kujundus: kujundasin ja mötlesin need asjad köik ise välja. Lihtsa alternatiivina saaksid näiteks mönda pilti kasutada kleebisena. Köik minu kleepsud on tellitud www.minuprint.ee  . Nendega on nii lihtne suhelda ja nad möistsid mu segaseid soove täielikult! Ma olen neilt erinevaid trükiseid tellinud juba üsna pikalt, seega mina kindlasti soovitaksin Sul just neilt tellida köikvöimalikud kleepsud ja trükised.

Külma ilma tee- Piparmünt ja aroonia. Arooniat kuivatasin toidukuivatis umbes 18 tundi (mhm, mul ei ole köige vingem masin, aga pika aja peale saab asja. Sama asja saad madalal kuumusel ahju kasutades). Löikasin köik marjad pooleks, et sisse hallitus ei tuleks.

Saialille tee- Lihtsad kuivatatud saialille öied. Minu mamma öpetas, et saialille öisi tuleb korjata päikselise ilmaga, sest siis jäävad köik head raviomadused öie sisse.  Meie saialilled on köik korjatud ilusa ilmaga.

Pannkoogimoos- Minu ema tehtud maailma parim pannkoogi moos!  Koostis: mamma vaarikad, natuke suhkrut, törts kangemat, näpuotsaga vürtsi ja kuhjaga armastust.  Peale nii hea saagiga suve, on moosipurke kodus kindlasti palju- seega siit idee: kingi jöuludeks moosi! Erinevaid lusikaid jahtisin taga mööda teise ringi poode. Mul on nüüd üsna muljetavaldav lusika kollektsioon 🙂

Saaremaine ürdisegu- Koostis: Himaalaja roosa sool, küüslauk, petersell, rosmariin, minu ja Berdi korjatud kukeseened ja kuivatatud küüslauk. Küüslaugu löikasin öhukesteks laastudeks ja kuivatasin toidukuivatis (saad ka ahjus). Sool sobib super hästi lihaga toitudele. Me oleme seda kasutanud näiteks pastaroa valmistamisel. Veskid on soetatud Tiger’i poest, see oli sel hetkel soodsaim- ja tegelikult ka ainuke variant.

Sojaküünlad- klaasid on ostetud Magazinist, 6tk maksis 1 euro. Kahjuks ma neid seal enam näinud ei ole. Sojavaha ja küülnatahid on tellitud hobipunkti kodulehelt. Katsetasin ka puittahiga küünlaid teha.. Täitsa okei, aga väga väikese leegiga jäid. Ilmselt polnud köige kvaliteetsemad tahid (need tellisin Hiinast).

Tegin ka kaardikese fotodega, kuidas protsess ürtidega välja nägi. Minu Print  viis ka selle teostuse ellu.

www.pintslijakohvriga.wordpress.com.jpg

Loodan, et leidsid inspiratsiooni- kui soovid midagi täpsemalt teada, siis küsi! 🙂

Sellel postitusel on 0 kommentaari
 1. Milliseid poode Pärnus külastasid lusikate leidmiseks? Tean ainult seda Uku kõrval olevat vanakraamipoodi:)

  Aga väga ägedad ideed! Panen järgmiseks suveks kõrvataha, mida kuivatada:)

  1. Parim valik on ostetud Jenny Kruse poest (Akadeemia 5) ja Port Arturi vastas olevast Uuskasutuskeskusest. Tegelikult eile nägin ,et neid samu punaseid on sinna juurde tulnud terve posu! 🙂

 2. Tere
  Väga ilusad pakendid.!
  Aga kust oleks võimalik osta selliseid akendega ja sulguriga tugevaid pakendeid taimesegude jaoks?
  Aitäh
  silja

  1. Sest see on minu valik ja mötted 🙂 Küünla silte oli ka eesti keelseid, kuid need ei sattunud pildile. Köik toiduained on eesti keelsed va. möned teepakid, mis kinkisin välismaa söpradele!
   Loodan, et vastus sobib 🙂
   Maagilist aastavahetust Sulle!

Kommenteeri seda postitust

Leave a Reply

Close search

Ostukorv