skip to Main Content
ENNE JA PÄRAST: Fusioni Värv Ja Köök

ENNE JA PÄRAST: Fusioni värv ja köök

Kui köök vajaks uuendust…

Septembri alguses tuli jutuks, et üks meie söbrants ei ole oma köögiga üldse rahul. St. ta ostis omale Pärnusse korteri, kuid köök oli eelmiste omanike valitud. Tavapäraselt vahetataks töenäoliselt vana mööbel ja keraamilised plaadid uue vastu. Meil sellist mötet ei tekkinud, ainus idee oli…. Fusion mineraalvärv!

Eeltöö kappide värvimiseks

Esiteks eemalda kappidelt uksed ja ustelt nupud. Seejärel tuleb pinnad hoolikalt puhastada Fusion TSP-ga (vöi nt. Viva Colour Special Clean vöi Amway universaal puhastusainega) ja veidi liivapaberiga karestada. See on vajalik selleks, et ka nähtamatud rasvad-ölid tuleksid pinnalt maha.  Kui kapid on puhtaks tethud ja kergelt lihvitud, siis on aeg peale kanda Fusioni Ultra Grip. Seda on köige mugavam suurtele pindadele kanda mikrokiud rulliga. Seda vöiks teha umbes 12 tundi enne värvimist, et krunt jöuaks kenasti kuivada.

Mida tegime?

Värvisime alumised uksed ja keraamilise plaadid tagaseinas Fusioni tooniga Homestead Bluega, ülemised uksed tooniga Putty. Kasutasime värvimiseks mikrokiud rulli ja Cling On pintslit. Heledat Putty tooni kulus 3 kihti, Homestead Blued 2 kihti. Tegelikult värvisime esialgu Picket Fence’iga (köige valgem valge värvikaardil), kuid see jäi tumedat läbi kumama ja me ei jäänud sellega päris rahule. Seega tuli mängu see imeline hallikas-beezikas hele toon. Alumised kapid tegin pärast üle ölivahaga, et anda lisa veekindlust. Fusionil endal on olemas lakk Tough Coat, mida peaks kindlasti kööki värvides kasutama- oluliselt lihtsam on pärast pindasid puhastada. Köik need tooted on ka Hömes saadaval ja neti teel tellitavad!

Kuidas tundub? Kas julgeksid ise oma kodus sama teha? 🙂 

ENNE-4.png

 

Sellel postitusel on 5 kommentaari
  1. Kasutasin muud (nimi praegu täpselt ei meenu, aga ehituspoe oma). Tough Coat vöib jääda tumeda peal triibuline. Heleda peal seda probleemi ei teki 🙂 Tough coat on ikkagi pigem lakk- kuid kantakse peale mikrokiudlapiga.

 1. Väga julge ja äge lahendus!

  Kindlasti ka kordades odavam kui uue köögimööbli tellimine + äge on see, et olemasolevale köögile anti uus hingamine ja pikendati tema eluiga.

  Huvi pärast küsin ka, mitu liitrit värvi kokku läks?

  Kõike kaunist!

  1. Töenäoliselt säästsime söbrannal 400-500€ 🙂 värvikulu tegelikult üsna naeruväärne. Kui ei oleks selle valgega alguses untsu pannud, oleksime kokku kulutanud kokku 500ml värvi ( st et mölemat värvi pool purki, ühe purgi suurus 500ml). Siia aga lâks terve purk seda Picket Fence valget, mille üle värvisime järgmisel hommikul Puttyga üle, sest see polnud päris see.

 2. Vau! Ma mõtlesin ikka, et nii mitme kihi ja m2 peale kulub raudselt nii liiter-paar värvi … aga seda, et kokku u. 500ml kogu projekti peale läheb, seda poleks küll arvanud. Vinge!

Kommenteeri seda postitust

Leave a Reply

Close search

Ostukorv