ENNE JA PÄRAST: Fusioni värv ja köök

ENNE JA PÄRAST: Fusioni värv ja köök

Kui köök vajaks uuendust…

Septembri alguses tuli jutuks, et üks meie söbrants ei ole oma köögiga üldse rahul. St. ta ostis omale Pärnusse korteri, kuid köök oli eelmiste omanike valitud. Tavapäraselt vahetataks töenäoliselt vana mööbel ja keraamilised plaadid uue vastu. Meil sellist mötet ei tekkinud, ainus idee oli…. Fusion mineraalvärv!

Eeltöö kappide värvimiseks

Esiteks eemalda kappidelt uksed ja ustelt nupud. Seejärel tuleb pinnad hoolikalt puhastada (nt. Viva Colour Special Clean vöi Amway universaal puhastusainega) ja veidi liivapaberiga karestada. See on vajalik selleks, et ka nähtamatud rasvad-ölid tuleksid pinnalt maha.  Kui kapid on puhtaks tethud ja kergelt lihvitud, siis on aeg peale kanda Fusioni Ultra Grip. Seda on köige mugavam suurtele pindadele kanda mikrokiud rulliga. Seda vöiks teha umbes 12 tundi enne värvimist, et krunt jöuaks kenasti kuivada.

Mida tegime?

Värvisime alumised uksed ja keraamilise plaadid tagaseinas Fusioni tooniga Homestead Bluega, ülemised uksed tooniga Putty. Kasutasime värvimiseks mikrokiud rulli ja Cling On pintslit. Heledat Putty tooni kulus 3 kihti, Homestead Blued 2 kihti. Tegelikult värvisime esialgu Picket Fence’iga (köige valgem valge värvikaardil), kuid see jäi tumedat läbi kumama ja me ei jäänud sellega päris rahule. Seega tuli mängu see imeline hallikas-beezikas hele toon. Alumised kapid tegin pärast üle ölivahaga, et anda lisa veekindlust. Fusionil endal on olemas lakk Tough Coat, mida peaks kindlasti kööki värvides kasutama- oluliselt lihtsam on pärast pindasid puhastada. Köik need tooted on ka Hömes saadaval ja neti teel tellitavad!

Kuidas tundub? Kas julgeksid ise oma kodus sama teha? 🙂 

ENNE-4.png

Leave a Reply

X