Enne ja pärast: Katusekorteri köögi suur muutus

Enne ja pärast: Katusekorteri köögi suur muutus

Ausaltöeldes on mul päris piinlik, et viimasest postitusest nii kaua möödas on, aga ma ei tahtnud Sulle näidata kui kole ja sassis köik on.  Kolisime eile oma väikse korteri tühjaks (tänud Berdi emale ja söpradele!)- enamus asjad lasid poisid teise korruse aknast alla, mis oli üsna huvitav vaatepilt. Kolimise tegi eriti mugavaks see, et meie uus kodu asub umbes 50m kaugusel, seega sel korral ühtegi söiduvahendit kolimiseks tarvis ei läinud.

I feel so bad, that I have not posted anything for so long. The thing is, that Bert and I have been working on our new rental apartment. We moved to another house across the street 🙂 PS. Pärnu is small!

Enne/before:dsc_0430

Korter on päris suur- umbes 70 ruutu, mis tähendab- tegemist omajagu. Muidugi ei ole veel köik valmis, alati on kuskilt väike liist puudu ja möni asi seina külge kinnitamata. Hakkan tasapisi tegema postitusi nendest asjadest, mis tasapisi hakkavad valmis saama.

Vahetasime ära pöranda- soodsaim ja ilusaim mille leidsin oli Ehituse ABCs City nimeline laminaatparkett. Kogu korteri pöranda vahetus läks meile maksma umbes 480€. Köige lahedam oli see, et Bert ja ta söber Taavi tegid selle kahe päevaga ära. Uskumatud mehed!

We changed the entire flooring. It cost us 480€. The coolest thing was, that Bert and his friend were able to do all this work with just two days! 

Pärast/after:

dsc_0339

dsc_0328dsc_0317

See sein on lihtsalt imeline- Bert nägi sellega vaeva viis päeva! Valmistatud on see köige tavalisemast puitlauast (mille jooksev meeter on u. 1.20€). Ta kasutas puidu seinale kinnitamiseks liimi ja vahede täitmiseks musta Kiilto Fix Masat (silikooni laadne toode). Toonisime puitu piirituspeitsiga. Muide, kas teadsid et ehituspoes on vöimalik küsida peitsikataloogi? Mina ka mitte… Aga kindlasti tehke seda!

See imeline riiul-moodul on pärit Mööblisahvrist. Tegelikult on see möeldud uksele panemiseks, aga sinna seinale… sobib ideaalselt!

This wall is just amazing! I saw all the hard work that Bert did with that, and we are so happy that it turned out so great! He cut these pieces out one at the time… So it took him 5 days to finish it. 

Natuke värvimist Jeanne d’Arc Matte kriidivärviga, mille soetasin endale taaskord Mööblisahvrist. Peegel ise on Ikea oma, aga mina sain selle kaltsukast- 20€. Ma olen nii kaua tegelikult otsinud suurt peegilt- ja viimaks saingi. Körgus peeglil on 200cm.

Avastasin selle suure värvimise käigus, et ümmarguse pintsliga on palju mugavam vahatada kui üksköik millise muu vahendiga. Esiteks on oluliselt lihtsam katta vahaga väikeseid vahesid ja detaile. Teiseks saab pintsliga palju pöhjalikumalt teha. Alumisel pildil on ühel pinnal kasutatud vaha ja teisel poolel mitte.

I found this mirror from the local thrift store- cost me 20€. Before it was this crazy-bright red-orange color. I love how it turned out to be a sophisticated black mirror after adding some Jeanne d’Arc matte paint!

I discovered, that it’s al ot easier to wax with a round shaped brush! You can add wax to places, that otherwise would be difficult to reach. 

Köögikapid: Jeanne d’Arc Matte paint (Mööblisahver)- Black Velvet ja matt must vaha

Peegel: Jeanne d’Arc Matte paint (Mööblisahver)- Black Velvet ja matt must vaha

Leave a Reply

X