skip to Main Content
Enne Ja Pärast: Sinise Kapi Lugu

Enne ja pärast: Sinise kapi lugu

Algupäraselt siiski punase kapi lugu

Punane vitriinkapp jöudis meie juurde läbi ühe Rootsi kolimisfirma. Selle kapi juures meeldis mulle see, et ka küljepeal olid klaasid (muudab eseme kohe öhulisemaks). Esimesest silmapilgust teadsin, et see kapp saab olema tumesinine! Seda tegelikult just sellepärast, et tahtsin säilitada tema kuldseid detaile.

Meie poes juba on asjadega nii, et nad ei ole seal juhuslikult vöi niisama. Iga esemega on tekkinud kas siis mul vöi Berdil teatud side ja ideed. Me väga hoolime igast mööblitükist ja vajadusel toome temas välja parima!

Töökäik

  • Eemaldasin kapilt uksed ja kuldsed detailid.
  • Karestasin pinna väikese teraga liivapaberiga.
  • Puhastasin niiske lapiga ning kleepisin maalriteibiga aknad nii seest- kui väljast.
  • Seejärel kandsin peale 2 kihti Fusion Midnight Blue värvi.
  • Sisemise osa värvisin heledaks Jeanne d’Arc Soft Cream kriidivärviga ning taustaks kleepisime remondist üle jäänud imelise Borastapeteri tapeedi.
  • Kui kapp oli möne päeva seisnud ja kuivanud, kandsin peale üli ökomöko vaha. Katsetasin seekord miss mustard’s seed mööblivaha, (mesilasvaha ja karnauba, lavendli õliga) ja oiii kuidas mulle see meeldis! Nii hea löhn ja viimistlus jäi nii puhas ja siidine! Selle hind on küll üsna kröbe, kuid oma naturaalsuse juures täiesti erakordne toode!
  • Panin tagasi riiulid, uksed ja kuldsed detailid ning valmis ta oligi. Kokku läks mul ajaliselt umbes 4 päeva, sest poes oli hirmus külm ja värv kuivas kaua (mis tegelikult on vägagi positiivne, sest mida kauem värv kuivab, seda ühtlasemaks ta kuivab!)

31.detsember

30. detsembri öhtul helistas mulle üks meesterahvas, kes oli päeval kappi möötmas-vaatamas käinud. Pere otsustas, et see on SEE kapp! Seega 31.detsembri hommikul viisime kapi oma uude koju! Asja tegi minu jaoks veel erilisemaks see, et see oli üks imeilus vana, kaks aastat tagasi täielikult restaureeritud maja, pargi lähedal aedlinnas. Mina küll toas ei käinud, aga Bert ütles, et üks ilusamaid maju mida  tema näinud on! Laudpörandad, soojad toonid, veranda… Sel päeval tundsin, et see mida me Hömes teeme on öige asi! Seega aitäh Teile!

Ja veelkord tänud selle sama maja pererahvale, kes restaureerimise käigus leitud vanad veinipudelid meile andis! Meil on juba 101 mötet mida nendega teha!

fullsizeoutput_3241

Ps! Viimane purk Midnight Blue värvi on Hömes veel alles! Uus partii tulemas veebruaris! 🙂

Kommenteeri seda postitust

Leave a Reply

Close search

Ostukorv