skip to Main Content
Fusioniga Kardinatele Uus Värv

Fusioniga kardinatele uus värv

Kust selline möte?

71828469_2341854212603080_1427157756321726464_n

Esiplaanil olev lipsukestega hall padi oli varem lumivalge.

Kunagi ammu katsetasin musta kriidivärviga valgete padjakatete toonimist. Tegelikult täitsa toimis kenasti- valgest sai tumedapoolsem hall ilusti! Ainus mis mind sel ajal veidi häirima jäi olid tumedad värvi laigud (ehk siis vees ei lahustunud värv päris ära ja jäid sellised lörakad). Täna uuesti neid patju vaadates, need lörakad isegi ei häiri vaid teevad isikupärasemaks 🙂

Kanga värvimine Fusion mineraalvärviga

… on imelihtne! Tegelikult suisa nii lihtne, et ega siin suurt miskit seletada ei olegi. Seega teen selle siis lühidalt:

  • Täida suuremat sorti kauss vöi kraanikauss pooleldi soojemapoolse veega.
  • Lisa tunde järgi törts värvi (näiteks piisaks 37ml Fusioni värvipotsikust küll ja veel, pigem jääks isegi üle) ja sega vesi.
  • Kasta kardin korraks värvisesse vette ja keera kuivaks, jäta kuivama.

Pean kindlasti ka lisama, et köige paremini hakkab värv külge linasele (eriti hästi!), villasele ja öhukesele puuvillasele (sh. ka näiteks pits).

Tulemuseks soovitud tooni kangas

Vabandan juba ette, et järgnevad pildid on screenshotid minu Instagrammi storyst! Mul ei olnud plaan päris postitust sellest teha, kuid tagasisidet tuli nii palju, et ma ei saanud seda jätta ka tegemata 🙂 Pildid töökäigust: 

Nude-tooni kardinad

Kastsin köigepealt Linen tooni vette ning pärast Damask tooni vette. Tulemuseks oli täiuslik hele-linane-roosa! Kahjuks piltidel seda tooni ideaalselt ei näe, aga ehk saate aimu! Muuseas, värvimine möjub ka linasele kangale ägedalt- kangas läheb peale kuivamist sellisesks veidiki nagu jäigeks, kuid peale kortsutamist ja sakutamist jätab ideaalse stonewash kanga efekti!

Sama tehnikat kasutasin muide ka valgete laualinade puhul meie pulmas! Ehk siis, köik linad said linase tooni väljanägemise!

PS! Pesta saab värvitud kangaid vabalt pesumasinas 30 kraadiga! Seega saab ka oma riideid sel viisil tuunida! 

 

Kommenteeri seda postitust

Leave a Reply

Close search

Ostukorv