skip to Main Content
Me Ostsime Maja…

Me ostsime maja…

Me ostsime maja…

… on lause mis vöib panna nii mönegi inimese kadedust tundma ning vöibolla isegi natuke närvi ajada. Ma luban Sulle, et see siin ei ole praegu küll miski, mille peale kade olla. Jah, me ostsime maja…. (möttepaus ja sügav ohe) AGA, see on meeletult palju tööd, küsimusi, jonni ja 15 km Kuressaare linnapiirist- Kärla kandis (Kuressaarlased kindlasti mötlevad, et miks ometi nii kaugele). AGA see on päriselt päris meie oma ja praegu miski muu ei loe.

Esimesel korral vaatama minnes tervitas meid puusani heinamaa ja önneks tore naabrimees. Maja ise ei paistnud sireli heki tagant välja (selles postituses ta heki taha esialgu ka jääb 🙂 ), kuid tundus, et sellest vöiks isegi asja saada. Hoovis on laut, saunamaja ja kuur. Eks näis, hetkel unistame, et järgmisel aastal vöiks ju juba oma koju kolida ja siis lisahoonetega jooksvalt tegutseda.  Praegu esimesi pilte vaadates vötab kohe täitsa tummaks,  aga eks vaata- kas näed potensiaali vöi mitte? 🙂

Oleme tänaseks kuuendat päeva maakodu omanikud ja tuleb tunnistada, et päris huvitav ad emotsioonid on. Sul on koguaeg midagi teha- ja sa päriselt tahadgi seda midagi ka teha. Targemad oskavad öelda- et kui teed midagi enda jaoks, siis teedki seda hoopis teise tundega. Näiteks riisumine- kellele see meeldiks eks? Mulle praegu hullult meeldib, kuigi ma ei ole kunagi olnud suurem asi riisuja. Igav, mötetu jnejne… Tegelikult pole häda midagi, aga vot just selle pärast, et köike teed tingimusteta enda heaks. Vöibolla tulevikus hakkangi lisaks sisustuspostitustele tegema ka *Elu hoovis* postitusi: Enne ja pärast riisumist. See vöiks mu enda jaoks väga motiveeriv olla ja teie jaoks ehk isegi inspireeriv?

PAKKUMINE! Kes tunneb, et tahaks meie kodu ehitusel abikätt pakkuda vöi teab mingit ägedat asja vöi teenust, ilma milleta me kohe kuidagi hakkama ei saaks- siis siin on Sinu märguanne, vöta meiega ühendust! Kirjutame hea meelega blogis teenusepakkujatest, abivahenditest ja töömaterjalidest, mille ise ära saame proovida ja objektiivse tagasiside anda. 

 

Järgmises postituses tahaksin veidi kirjeldada, mis meie esialgsed plaanid selle majaga on. Hetke seisuga jääb sellest majast alles vaid üks sein, aga eks näis mis järgmine nädal juhtub.

Soovige meile edu!

Brette.

PS! Pöhipildiks olev kena ahi on praeguse sauna eesruumis/ staabis.

Sellel postitusel on 22 kommentaari
 1. Uhh. Neid pilte vaadates meenuvad meie oma maja esimesed vaated 😀 Väga äge igatahes ja elan põnevusega teile kaasa!

  1. Väga hea et kirjutasid! Saatsin Su blogi just Berdile edasi, meil on nii palju lahendamata küsimusi, paistab et mönele saame Sinu blogist isegi vastuse 🙂 Loodan, et te ei pahanda, kui me ühel hetkel teilt möne kohapealt nöu küsime 🙂

 2. Ma ei oska öelda muud, kui et edu ja kannatlikku meelt 🙂
  Ja kui vahepeal saab siiber(ja saab, kui asjad jooksevad liiva), siis tehke paus ja võtke uus hingamine ja laske entusiastlikult edasi.
  Tegelikkuses on vana maja taastamine tore, aga seda ise ka hetkel tehes tean, et rohkem ma vana maja enam kunagi ei osta 🙂

  1. Räägi, mis teil maja renoveerimisel köige suuremad jamad olid? (Et kunagi enam vana maja ei ostaks) Kas tuli palju üllatusi?

   1. Ōnneks on palgid siiani korralikud olnud ja mingeid suuri halbu üllatusi pole ette tulnud, aga sees elamine ja samal ajal ehitamine on paras katsumus väikeste laste kōrvalt.
    See meeletu tolm…see ajude ragistamine kus mida ära mahutada ja leppimised asjadega, mida oleks tahtnud teisiti teha. Minu köök näieks ei tule nii suur, kui ma tahaks, sest ta lihtsalt ei mahu ära. Ja rahaliselt oleks ka kindlasti tulnud odavam teha uus maja 🙂

 3. Meie ostsime maja veidi rohkem kui 6 aastat tagasi. Rohkem kui 100 aastat vana, viimased 10 aastat tühjana seisnud… Ja kuigi meil lõpuks lõi majas vamm välja, siis ikka olen rõõmus. Algus nägi palju hullem kui teil välja, niiet kahtlemata saate hakkama! Minu soovitus oleks lisaks sellele, et teha hästi palju enne pilte, sest need on imelised motivatsiooni tõstjad kui tundub, et asjad aeglaselt liiguvad ja niiii palju on vaja veel teha, siis ehitada ehituslikult õigesti (ventilatsioon on oluline, juhul kui vanad põrandad säilitate, et need ehituslikult probleemiks ei saaks ja niiskust ei korjaks, et soojustusel ei hakkaks maja higistama jms) asjad, mida hiljem on väga keeruline ümber teha. Selliste asjade kõrval on tapeedi ümber vahetamine või vale diivan mitte miski 🙂
  Ahjaa, hakkas silma see äge köögikapp. Loodetavasti annad sellele uue elu. Igatahes jõudu jaksu ja kindlasti koorub sellest imeline kodu välja.

  1. Ohh! Aitäh motivatsiooni eest. Tänaseks on selge, et majast kui sellisest otseselt asja ei saa. Peame siiski praktiliselt nullist maja ehitama. Eks näis- kindlasti on see mönes möttes hea uudis, kuid samas, nii väga oleks tahtnud vanast uut teha. Minu jaoks ongi praegu see ehituslik pool nii raske, siiani olen pidanund vaid vale tapeeti- ja diivanit vahetama. Läks korraga köik nii keeruliseks 🙂
   Igatahes! Aitäh, et oma soovitusi jagasid. Loodan varsti teha ka uue postituse, kui köik dokumentatsioonid saavad korda.

    1. Palgid läbi ja päris korralikult, 85% umbes-täpselt… Selle uudise peale jooksis alguses juhe ikka päris kokku, motivatsioon kadus ja nöme tunne oli. AGA, samas, nüüd on natuke isegi vöibolla hea meel, saab teha veidi suurema ja loodetavasti parema 🙂
     Kindlasti kasutame kölbulikud palgid ja lauad ära, loodetavasti tuleb parem kui praegu ette kujutame. Köige jaoks esimene kord, seekord siis ehitame maja.

     Ahjaa, ja saun jääb ikkagi meil alles ja lauda osa ka. Seega midagi saame ikkagi nö. restaureerida ka. JA LISAKS VEEL, mu vanematel on ka projekt X tulemas, vanalinna tsoonis maja. Seega päris restaureerimiseta me ei jää 😀

 4. Meil saab 4 aastat umbes samaväärses majas…ühinen eelkõnelejaga, et teist korda vana maja ei ostaks Ostsime talvel ja lootsime kevadel sisse kolida…kolisimegi aga 3 aastat hiljem. See teekond on olnud väga huvitav ja iga edusamm ajab rinna uhkusest punni (teeme kõik 100% ise) AGA läinud on tohutu aeg, närvid, raha ehk siis ka stressi on omajagu. 4 aastat hiljem on meil ikka veel väga palju teha ja lõppu ei paista tulevat. Oleme mitu x mõelnud, et miks me ometi selle teekonna ette võtsime. Teiseltpoolt muidugi…ei tekitaks ükski “lihtne” maja minus sellist emotsiooni ja äratudmist ning enam ei läheks ma siit kuskile. Mu visioon unistustekodust on nii paigas, et olgugi, et vähemalt korra kuus tahaks maja maha müüa ja kuskile mingi valmis karbikese osta, siis teiseltpoolt sunnib see pilt silme ees edasi tegutsema. Igaljuhul jõudu, jaksu ja tohutult palju kannatliku meelt!

  1. Mina olin alguses 100% vastu uue maja ehitamisele, nüüd aga elu sunnib tegema otsuseid. (eelköneleja kommentaarile vastasin selle kohta veidi pikemalt). Me lootsime edialgu sama- kevadeks ikka uude koju. Aga eks näis, saab pönev olema. Kui asjad lihtsalt tuleks, oleks ju elu igav 😀

 5. Täna tagasi mõeldes aastatagusele koristus- ja lammutusmaratonile – ei iial enam! Aga samas. See on olnud väga raske, kuid samas ülipõnev ja üllatusi täis rada, mis jätkub. Ja üllatusi oli kohe väga palju. Meie majast jäi alles 2/3 seinu. Sellist plaani meil alguses küll ei olnud….
  Soovin edu 🙂

  1. Oii meie hoov ja aiaäär on nagu prügimägi, aga päris palju pönevaid leidusid tuleb ka välja. Ilmselt ühel hetkel saab nendest eraldi postituse ka teha 😀 Aitäh!

 6. Ma ei tea, kas mu eelmine kommentaar kohale jõudis, mingi error oli vist laadimisel, seega kirjutan uuesti 🙂 Igatahes. Meie ostsime vana maja aasta tagasi. Lühike aeg, aga samas piisavalt pikk, et üht koma teist juba öelda. Mis puutub lammutamisse ja prügi koristamisse, siis – never again! Mul on sellest nii kõrini ja tegelt pole see veel läbi. Alguses oli õhinat ja entusiasmi, aga see oli nii hullult väsitav ja vahel ei suutnud järgmisel päeval tõustagi, sest lihased olid nii haiged. Ja nagu plaanidega ikka, siis läks kõik hoopis teisiti. Meie majast jäi järgi vaod 2/3 palkseinu. Alates vundamendist oleme absoluutselt kõik uuesti teinud, sest kui juba, siis juba ja enam ei taha seda teed ette võtta. Vana maja renoveeirmisel on oma võlu, aga on ka valu. Minu blogist saad kõigest sellest lugeda ja kui küsimusi on, siis ka küsida. 🙂 Edu!

Kommenteeri seda postitust

Leave a Reply

Close search

Ostukorv