skip to Main Content
Teistmoodi “taaskasutus” Rootsis: Nacka Byggnadsvard AB

Teistmoodi “taaskasutus” Rootsis: Nacka Byggnadsvard AB

Nacka Byggnadsvård AB

Käisime Berdiga Rootsis väikesel ringsöidul. Külastasime nädalakese jooksul kindlasti üle kahekümne teise ringi poe. See postitus just ühest sellisest ongi- kahtlemata üks vingemaid poode kus kunagi käinud olen- Nacka Byggnadsvård AB! Meid vöttis vastu meie hea tuttav Kalle, kes on sealses poes töötanud paar aastat. Nimelt varem oli ja ühe Stockholmi restorani omanik, kuid ühel hetkel otsustas, et sellega on nüüd köik 🙂 Nüüd tegeleb ta selles samas poes restauraatorina.

Nacka Byggnadsvård AB

We had a little trip to Sweden last week. Our goal was to find some inspiration from thrift stores. And oh, we got plenty! This post is about the coolest store we have ever been to! We were welcomed by our old friend Kalle, who has worked there for a few years now. Before that he was a restaurant owner.  So he decided to do what he loved doing the most.

Naeltest radiaatorini

Pood pakub inimestele vöimalust ajastutruult kodu renoveerida. Ehk siis oletame, et Sa ostad omale Stockholmi vanalinna korteri, mis asub 19. sajandil valminud majas. Selleks, et seda imelist höngu säilitada on ju vaja kasutada samu vahendeid, mida kasutati paarsada aastat tagasi. See pood just seda pakubki- alates naeltest ja radiaatoritest löpetades lülitite ja segistitega.

Muidugi leiab sealt suures valikus eri ajastute valgusteid, uksi, aknaid, ukselinke ja -nuppe, valamuid ja köike muud, mida selliseks projektiks vaja. Muidugi on ka hinnaklass vastav ja meie jaoks körge, kuid kui otsid midagi kindlat, siis hind ei olegi vahel nii määrav.

From screws to radiators

The store offers an unique choice of antique renovating materials. So imagine buying an apartment in downtown Stockholm, built in the 19th century. To keep this amazing time-honored feel, You would need to use the same tools, that they used back then. So this is where they come in with their antique lamps,  switches, plugs, radiators and so on…

Mööbli restaureerijale

Sellest poest leiab ka vana mööbli huviline kindlasti palju uudistamist. Vanade kappide hinged, nupud, rattad jms. Kuna firma keldrikorrusel on tegelikult suur restaureerimise stuudio, siis saab neilt küsida ka head nöu ning olla kindel, et nad tegelikult ka teavad millest räägivad.

Meil önnestus piiluda ka nende lattu… Müstiline imedemaa- väikesed ruumid, mis on täis väikeseid karbikesi, milles naelad lülitid ja pistikud ja nii edasi… Väga ÄGE! 🙂  Lisaks tellivad nad väikeseid detaile igalt poolt maailmast, teiste seas on müügil ka Saaremaa Seppade imeline käsitöö! See pidi rootslaste seas ka väga populaarne olema, mis pole ka mingi ime, sest nende detailid ongi suurepärased.

Something for a restorer

There is something for everyone who loves fixing antique furniture. Old hinges, knobs, wheels etc. Since the company has their own restoration studio in the basement, they really know that they are selling and can help with any question You might have. They really know what they are talking about there! 

We had a little peek to their stock rooms… Felt like wonderland! Tiny rooms filled with small boxes full of details! Amazing!!  Plus we found out that they order some pieces from around the world- including from Saaremaa Blacksmiths

Organiseeritud korralagedus

Mulle avaldas töelist muljet, kui hästi köik paigutatud ja organiseeritud oli. Köigel oli oma koht, samas üldpilti vaadates näis see olevat selline mönus korralagedus. Palju erinevaid asju, laes, seintel, pörandal… Iga nurk oli täidetud, see meenutas mulle natuke meie kodu 🙂

Organized mess

I was really impressed how well they were organized! Everything had its place , but looking at the whole picture it seemed like an organized mess! A lot of things on the walls, ceilings, floor… Every corner was filled and that reminded me home 🙂

Asukoht

Kui kellegil peaks huvi tekkima, siis see pood asub Stockholmist 20 min. autosöidu kaugusel. Panen köik vajaliku info ka, see töesti on vaatamist väärt koht! 🙂

PS. Meie reisil oli pisike eesmärk ka, väikesed vihjed on juba öhus…

Nacka Byggnadsvård AB

Eknäsvägen 2
132 44 Saltsjö-Boo

Facebookis: Nacka Byggnadsvård AB ja Instagrammis @nackabyggnadsvard

Location

If You are interested in visiting the store, You are more than welcome to visit them! 20 minutes by car from Stockholm. I will add all the information also, because this truly is the place to visit! 

Nacka Byggnadsvård AB

Eknäsvägen 2
132 44 Saltsjö-Boo

Facebook: Nacka Byggnadsvård AB & Instagram @nackabyggnadsvard

Kommenteeri seda postitust

Leave a Reply

Close search

Ostukorv