skip to Main Content
Projekt X: ENNE JA PÄRAST- Hosteli Tuba

Projekt X: ENNE JA PÄRAST- hosteli tuba

Projekt X- Hosteli tuba

Pikk (algus)lugu väga lühidalt- mul on üks söber, kelle pere peab Kuressaares pargi ääres väikest hostelit- Telegraf Backpackers. Toad on korralikud, kuid lihtsalt natuke igavad ja vajasid kaasajastamist. Igatahes, üks päev mötlesin, et pole nii ammu ühtegi suuremat projekti blogisse teinud, et “how to” lihtsate vahenditega. Ja siis ma kirjutasingi Adamile, et mis sa arvad kui…. Aaaand here it is 🙂

Töövahenditest

Küsisin kunagi ammu Tikkurilalt kodu värvides nöu ja kuidagi positiivne kontakt on nendega sellest ajast peale jäänud. Seega, otsustasin ka seekord pisut värviabi küsida (muide, Sul pole vaja kodus jalgratast leiutama hakata. On inimesi, kes saavad täpselt aru mida Sa räägid ja mida Sul vaja on! 😀 ) Värviliini leiad SIIT . Minu küsimus oli see, et millist värvi ma peaksin Seinexi puhul kasutama, sain vastuse ja selle pöhjal tegime siis ka otsuse.

Värvitoone käisime valimas koos Kristinaga Kuressaare bussijaama juures asuvas Värvipoes. See on pood mida teavad köik kohalikud, mina mäletan seda juba sellest ajast kui ma alles vankris olin. Aa ja muide, minu äge lasteaiakaaslane/klassivend oli seal (mullegi üllatuseks) tööl. Kui tore see on, kui saad nöu vana tuttava käest küsida! Aitäh Alar! PS. Ma saadan sinna alati oma kliendid, kes küsivad et kuidas nii kena töötasapinna tooni saab! Peits on sealt poest ostetud ja valitud, küsige peitsi kataloogi! 🙂 

Peale pikka mötlemist jäime toonide Paperi ja Syvänne juurde. Ma pean ütlema, et mulle tegelikult ka meeldivad Tikkurila näidiskaardid. Mo meelest saab nende järgi tavaliselt köige paremini aru millise tooniga tegu ja nimed on ka kenasti abiks. Tikkurila on teinud täiesti hullumeelse programmi, kus on kui värvitoonid olemas ja saad arvutis kombineerida ja kokku panna nö ruumi (programmi nimi on Color Up .)  Ma leidsin selle alles peale seda, kui olin enam-vähem toonid välja möelnud ja siis ajas see asja mul pigem keeruliseks 😀 Kui aga olete mötetega alles täiesti algusfaasis, siis palun, see on ülipönev. Meenutab natuke Simsi isegi. PRO TIP! Värvipoes värvileti ees seistes saab väga edukalt googeldada enamus Tikkurila toonidele ka “kuidas päriselt seinas välja näeb” pildi, mille järgi on oluliselt lihtsam värvimaailmas navigeeruda.

75241099_566373784166720_7014732710304284672_n

Ah mis ta on, teeme selle kahe päevaga valmis…

… Yeaah right! Kui esialgu oli plaanis üks päev värvida ja teine päev sisustada, siis päris nii meil ei läinud, kokku tegime umbes-täpselt 7 öhtut. Kuna laed on toal mega körged, siis tööd oli omajagu palju! Seinad olid helesinised ning seinakatteks seinex (värvitav tapeet). Nii kena, et on olemas söbrannad-söbrad, kes Sul vajadusel appi töttavad, ilma liigseid küsimusi esitamata. Kui juba jutuks tuli, siis nimetaksin nad köik juba ära ka: Kristina (ja ta söbranna Kaisa), Hele-Mall, Guido, Keit ja mu BFF Bert. Mida ma küll teieta teeks? 

Protsess

Esiteks, kuna meil oli alustamisega nii kiire, siis ma unustasin seina värvimiseks vajaliku rulli täiesti ära. See selleks- mis ma öelda tahtsin, et see tuba on algusest löpuni värvitud rulliga mis esiteks oli hirmus väike (mu mööblivärvimise rull) ja teiseks lühikese karvaga. Pöhimötteliselt, see oli täpselt selline tegemine, et iga mees oleks ilmselt suure ahastuse ja silmapööritamisega meile selgeks teinud, et see ei ole vöimalik. AGA! Töestus on teie ees, vabalt saab olemasolevate vahenditega köik ära teha 😀 PRO TIP! Järgmine kord valin seina värvimiseks raudselt suurema rulli ja Seinexi jaoks ka vähe pikema karvaga. Targemad soovitaksid kasutada Anza Micmex pikakarvalist rulli sellise pinna puhul! (Seda peaks ka olema bussijaama juures värvipoes! )

Me kandsime mölemat tooni seinale u 4 kihti, sest et noh, meil ju olid väikesed rullid ja see polnud köige kavalam idee algusest peale. 😀 Kipsitud pinda katsime 3 korda, seega sellega läks veidi lihtsamini.

Kuna Telegrafi omanikud on enamjaolt köik kuntsnikud, siis anti meile vabad käed. Mötlesin, et sirge üleminek roheliselt (Tikkurila Syvänne N439, Vivacolor 7, matt seinavärv) valgele (Tikkurila Paperi F497, Vivacolor 3, laevärv ) vöiks olla natuke teistmoodi, ehk siis kuna seinex on nagunii struktuurne, siis ideaalset sirget tulemust oleks peaaegu vöimatu saada. Nii et, tegimegi meelega selle joone vaba käega ja jätsime körguse sellise naljaka 3/4 peale.

Mul on selline kiiks, et ma pean alati saama mitut sisustuselementi proovida, enne kui otsustan. Seega on mul praktilises kujundamises alati kotitäis igasuguseid asju kaasas! Noh, nagu näha, said proovitud köik postridki, kuid löpuks jäid söelale siiski need kaks etnilist pilti. Töenäoliselt möjutavad mind selle aastased Keenia reisid veel pikalt.

JÄRGNEV ON NÖRGANÄRVILISTELE KEELATUD!

…  Alustuseks- believe it or not, aga köik mis pildil näha on ostetud kaltsukast vöi leitud järelturult (jaa, Höme käib ka ikkagi kaltsuka alla päevalöpuks 😀 ).

Ma panin kokku ühe suure galerii, sest ilusaid pilte oli nii palju ja üks pilt ütleb rohkem kui tuhat söna. Seega otsustage ise, kas ööbiksite sellises toas?

PS! Selliseid ägedaid industriaalseid laelampe on Hömes veel päris palju saada! Samuti on veel alles ka postrid, mis löpuks seina EI läinud. Kel huvi siis neid vähkide padjakatteid peaks ka 2 tükki veel kusagil siin olema. 🙂 

Ahjaa, löpetukses, kellel on huvi midagi pönevat oma külaliskorteris, kodus vöikusiganes mujal teha, siis vöite ühendust vötta, meil on nüüd selline teenusemoodi asi isegi välja pakkuda! 🙂 

Sellel postitusel on üks kommentaar
  1. Väga lahe tulemus! Ajas mulle ka värvimise isu peale. Võtan köögiseina ette ja teen sellega miskit põnevat….

Kommenteeri seda postitust

Leave a Reply

Close search

Ostukorv