skip to Main Content
Üürikodu Köögist “oma” Köök

Üürikodu köögist “oma” köök

Üürikas ei ole vabanduseks.

Söbranna kolis augustis Tallinnast tagasi Kuressaarde ning leidis omale imearmsa ja valgusküllase üürikorteri. Möned asjad aga tahtsid veidi värskendamist ja üks neist oli olemasolev köök. Ma olen üsna kindel, et oled sellist kööki oma elus näinud vöi isegi omanud. Näiteks minu vanavanematel oli köigil selline köök , seega seda pönevam oli seda muutumist Kristinal aidata möelda.

Salarelv- Fusion Mineral Paint

Luban, et see on päriselt ka nii lihtne kui tundub. Seletan kergelt ja kiirelt meie töökäigu läbi, kui aga jääb midagi segaseks vöi tekitab küsimusi, siis esita oma küsimus postituse alla! 🙂

EELTÖÖ

  1. Vöimalusel eemalda uksed ja nupud mööblitükilt. 
  2. Pinnad puhtaks! See tähendab, et köik vanad ölid, vahad, rasvad tuleks kenasti eemaldada. Fusion Mineral Paintil on selle jaoks ka konsentraat nimega TSP. Meie kasutasime oma kappide puhul täiesti tavalist üldpuhastusvahendit ja tugevat nuustikut.
  3. Vöimalusel karesta liivapaberiga. Seda juhul, kui tegu on pinnaga, mida on vöimalik liivapaberiga nö. matistada. See tekitab pinna, millele värv saab kinni jääda.
  4. Ultra Gripi peale kandmine 12 H enne värvimist.

TÖÖVAHENDID

Köik tööks vajalik on vöimalik tellida Höme e-poest: https://pintslijakohvriga.ee/tootekategooria/diy/

  • Fusion Mineral Paint- Ultra Grip (möeldud pindade eeltöötlemiseks, juhul kui tegemist on läikiva vöi näiteks mitte poorse pinnaga. Nt. ka klaas, laminaat, körgläige.) 23€/500ml
  • Fusion Mineral Paint- Midnight Blue (tumesinine toon alumistel kappidel ja shabloonitud seinal) 24€/500ml ja 5€/37ml
  • Fusion Mineral Paint- Linen (beezikas toon, kappide ülemine osa). Nüüdseks kahjuks kollektsioonist väljas.
  • Shabloon. 8€
  • Rull ja/vöi pintsel, vajadusel ka maalriteip.

VÄRVIMINE

Kui oled otsustanud Ultra Gripi kasuks, siis kanna see peale eelmisel päeval. Vähemalt 12h vöiks lasta tal kenasti kinnituda. Heledast tumedaks ja vastupidi on alati natuke rohkem tegemist. Midnight Blue tooniga saavutasime sobiva tulemuse kolme kihiga ning heledat Linen tooni kandsime peale 2 kihti. Kihtide vahel on 3h kuivamise aega. Katsetamise möttes me kappe üle ei lakkinud ega vahatanud, just selleks et näha kuidas värv vastu peab. (Tegelikult soovitan pinnad alati lakiga üle teha. Näiteks Fusion Mineral Painti Tough Coat on üks selline, mida värvitud mindadel kasutada.)

Peaaegu pool aastat on nüüd möödas ja värv püsib kenasti! 🙂 

SEIN

Seinale kandis Kristina Midnigt Blue tooniga natuke SÄRTSU! Seinakattena oli üürikas kasutatud pehmet vakstulaadset seinakatet. Katsetamise möttes eeltööd sellega ei teinud ning tegelikult ei olnudki peale puhastamise muud vaja teha, värv nakkus materjaliga imelihtsalt 🙂 Shabloonimise nipiks on see, et pintslil peab olema minimaalselt värvi, 90% kuiv. Siis ei saa sellega puusse panna ja tulemus jääb ilus.

Copy of ENNE

Kommenteeri seda postitust

Leave a Reply

Close search

Ostukorv